Zarejestruj się na warsztaty URBACT podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast!
Edited on
18 September 2017W tym roku Komitet Regionów i DG ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zorganizują 15y Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli w dniach od 9 do 12 października 2017 r. W ramach wydarzeń pod ogólną nazwą "Regiony i miasta dążące do lepszej przyszłości" odbędzie się ponad 130 warsztatów przedstawiających dobre praktyki i rozwiązania dotyczące kwestii związanych z rozwojem miast i regionów.
W trakcie tego tygodnia URBACT będzie obecny na dwóch warsztatach:
"Jak przekazać dobre praktyki miejskie? Dołącz do nowych Sieci transferu URBACT!" 10 października w godz. 14.30 do 17.00 po którym odbędzie się koktajl sieciujący. Miejsce: Komitet Regionów budynek ‘Jacques Delors’, Atrium 5, Bruksela. Kod spotkania: 10C48
Czy kiedykolwiek chciałeś, aby twoje miasto wprowadziło praktykę lub projekt, który widziałeś gdzie indziej?
Nowy nabór do Sieci Transferu, ogłoszony w ramach programu URBACT, ma pomóc miastom w Europie w lepszym poznaniu, dostosowaniu i ponownym wykorzystaniu już istniejących dobrych praktyk, które odpowiadają na lokalne wyzwania bez konieczności ponownego wynalezienia koła, zwłaszcza w warunkach niedoboru zasobów.
Sieci Transferu URBACT będą tworzone na podstawie już wybranych środowiskowych, społecznych i gospodarczych Dobrych Praktyk i będą skupiać miasta chcące je wdrożyć swoich lokalnych kontekstach.
Jeśli reprezentujecie miasto, dołączcie do w/w wydarzenia sieciującego w celu:
- poznania wszystkich dobrych praktyk i wybrania tej, która ma zostać przeniesiona do Waszego miasta,
- podyskutowania o Sieciach Transferu z członkami Sekretariatu URBACT o tym jak można wziąć udział w naborze,
- znaleźć partnerów do wspólnego zgłaszania propozycji sieci!
Nabór do Sieci Transferu będzie trwa od 15-go września 2017 r. do 10-go stycznia 2018 r. Dalsze informacje niebawem na naszych stronach urbact.eu, urbact.eu/urbact-polska oraz urbact.pl.
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zarejestruj się jak najszybciej w tym miejscu:
Termin rejestracji: 30 września
"Pokonywanie wyzwań w miastach i regionach z wykorzystaniem zamówień publicznych", 11/10/2017 (14.30-17.00). Miejsce: Komitet Regionów budynek ‘Jacques Delors’, Atrium 5, Bruksela. Kod spotkania: 11C120
Co roku około 14% PKB UE wydawane jest przez władze publiczne na roboty budowlane, zakup usług i innego rodzaju zamówienia publiczne. Proces ten często charakteryzuje się nadmiernym zbiurokratyzowaniem i związaną z nim niezdolnością urzędników do podejmowania ryzyka. Nawet jeśli czasami jest to trudne lub niewłaściwie interpretowane, zamówienia publiczne mogą stanowić unikalną możliwość rozwiązywania kluczowych problemów gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Oprócz bardziej tradycyjnego, dotychczasowego nacisku na zgodność i cenę, Europejskie Dyrektywy ws. Zamówień Publicznych z 2014 r. funkcjonują wokół zasad elastyczności, wspierania małych i średnich przedsiębiorstw oraz korzystania z zamówień w celu osiągnięcia społecznych i środowiskowych celów.
Programy ESPON, INTERACT, INTERREG EUROPA i URBACT połączyły siły, aby upowszechniać przykłady pojawiających się w całej Europie progresywnych zamówień i aby zastanowić się nad sposobem w jakim miasta i regiony mogą korzystać z zamówień publicznych jako dźwigni zmian i sposobu eliminowania zastałych wyzwań.
Uczestnicy poznają przykłady tego, jak wyzwania mogą zostać pokonane na różnych etapach cyklicznego procesu zamówień publicznych: zamówienia publiczne na innowacje (powiązaneze zlecaniem), analiza wydatków (powiązane z strategią zamówień), stosowanie kryteriów społecznych i środowiskowych (powiązane z przetargami i przyznaniem zamówień), a także realizowanie ekonomicznego, społecznego i środowiskowego wpływu poprzez zamówienia publiczne (powiązane z realizacją i monitorowaniem zamówień).
Liczba miejsc ograniczona, zachęcamy do zarejestrowania się jak najszybciej w tym miejscu
Ostateczny termin rejestracji: 30 września
Bądź na bieżąco z nowymi informacjami na Twitterze @URBACT @EU_Regional @EU_CoR i #EuregionsWeek
Submitted by valdo on