You are here

URBACT miestų festivalis - registracija prasidėjo

Edited on

31 March 2022
Read time: 2 minutes

URBACT miestų festivalis grįžta, o registracija jau prasidėjo! Šį kartą gyvai birželio 14-16 d. didžiajame Paryžiuje ir neutraliai anglies dvideginio emisijos požiūriu.

Šiais metais #URBACTfest skirtas apžvelgti miestų ir miestų patirtį programos URBACT bendradarbiavimo tinkluose ir simboliškai pradėti URBACT IV  – naują ES tvarios, integruotos miestų plėtros programą. Renginys bus neutralus anglies dioksido emisijų atžvilgiu ir vyks įdomioje laikinoje vietoje buvusioje geležinkelio aikštelėje Pantene, didžiajame Paryžiuje birželio 14–16 d., kaip vienas iš Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai renginių.

Renginyje dalyvauti kviečiami miestų praktikai ir politikai iš visos ES. Renginyje planuojama ne daugiau nei 450 dalyvių, pirmenybė bus teikiama atstovams iš maždaug 200 dabartinių URBACT veiksmų planavimo tinklų miestų, taip pat kitiems URBACT tinklo atstovams ir miestams, norintiems atrasti URBACT programą pirmą kartą. Taip pat dalyvaus programos pagrindiniai ekspertai, nacionalinių URBACT punktų atstovai, organizacijos partnerės, ES ir nacionaliniai pareigūnai bei mūsų URBACT komanda.

 

URBACT miestai vėl bendrauja

Tai bus pirmas kartas, kai programa URBACT ir jos partneriai susitiks gyvai po dvejus metus trukusių Covid apribojimų ir pastangų tęsti miestų patirties sklaidą ir mokytis nuotoliniu būdu. Galimybė pasisemti įkvėpimo iš įvairių ES savivaldybių gerosios praktikos ir pasidalinti patirtimi, kaip naudojant URBACT metodą paskatinti teigiamus miesto pokyčius.

„Šis renginys sukelia tikrą ažiotažą. Bus įdomu susitikti su URBACT bendruomene, išgirsti miestų istorijas ir pamatyti tikrąjį mūsų darbo, prisidedančio prie geresnių miestų kūrimo, poveikį!“ – sako festivalio organizatorė Aleksandra Kluczka. „Ir aš asmeniškai labai domiuosi anglies dvideginio neutralumo aspektu, nes tai naujas požiūris, kurį bandome, jis yra novatoriškas; man įdomu pamatyti, kaip tai seksis“.

 

Miestų šventės programos akcentai

Trijų dienų programa apima daugybę temų, tokių kaip klimato kaita, įtrauktis ir miestų naujovės. Visas renginys vyks anglų kalba, o pagrindiniai užsiėmimai – ir prancūzų kalba. Nacionaliniai URBACT punktai taip pat bus pasirengę su dalyviais bendrauti kitomis ES kalbomis. Aleksandra dalijasi svarbiausiomis akimirkomis, kurios laukia:

1 DIENA, antradienis, birželio 14 d. – veiksmų planavimo tinklai ir klimato veiksmai

Sveikiname mūsų veiksmų planavimo tinklus: festivalis yra paskutinis jų projektų kelionės etapas. Metas jiems susitikti asmeniškai, pasikeisti patirtimi ir būti įkvėptiems grįžti ir pradėti įgyvendinti savo integruotus veiksmų planus.

Tai atidarymo vakaras su pagrindiniu pranešėju ir diskusijomis apie klimato kaitą, vykstančiomis Le Cabaret Sauvage, netoli Pantino, šiaurės rytų Paryžiuje.

 

2 DIENA, trečiadienis, birželio 15 d. – žalieji, sujungti ir įtraukūs miestai

Miestų patirtys ir pasiekimai: kiekvienoje sesijoje dėmesys skiriamas pagrindinei temai, kurią šiuo metu sprendžia URBACT tinklai: „Žalieji miestai“ – duomenų naudojimas klimato veiksmams, maisto politikai, sveikatai ir žaliosioms erdvėms, JT tvaraus vystymosi tikslų lokalizavimas...; „Sujungti ir patrauklūs miestai“ – strateginiai pirkimai, mobilumo inovacijos, technologinės priemonės miestams; „įtraukūs miestai“ – sesija su URBACT ROOF tinklu, prisidedančiu prie kovos su benamyste, bus tiesiogiai transliuojama tarptautiniame socialinio būsto festivalyje Helsinkyje (Suomija).

 

 3 DIENA, ketvirtadienis, birželio 16 d. – pristatome URBACT IV

Apsilankymai vietose, susipažįstant su didžiuoju Paryžiumi, kurių kiekvienas buvo pritaikytas įvairiems URBACT IV prioritetams: „Žalioji“, „Lytis“ ir „Skaitmeninė“, bet taip pat apima ir Metropoliteno dinamikos temą, daugiausia dėmesio skiriant didžiajam Paryžiui ir jo gerajai praktikai.

Informacinės sesijos apie naująjį URBACT IV kvietimą, įskaitant pagrindines datas, taip pat kaip būti pagrindiniu partneriu ir miestų, norinčių prisijungti prie naujo tinklo, paieška.

Simbolinis URBACT IV startas: šventė su aukšto lygio pranešėjais.

 

 URBACT pirmasis didelis anglies požiūriu neutralus renginys

Atsižvelgiant į Prancūzijos pirmininkavimo ES tikslus ir pagrindines URBACT vertybes, dedamos visos pastangos sumažinti #URBACTfest anglies pėdsaką. Organizatoriai kuria įrankį, leidžiantį įvertinti pasiruošimo festivaliui poveikį aplinkai, pradedant nuo vietos, maitinimo, transporto ir apgyvendinimo iki prekės ženklo kūrimo, (be) dovanų ir veiklos vietoje.

 

Vieta „La Cité Fertile“, kurios šūkis yra „1 hektaras ekologiniam vystymui“, yra teritorijoje, kurią 2023 m. ketinama atnaujinti, tačiau šiuo metu čia vyksta renginiai tvarumo tema, daržovių auginimas ir kt. Festivalyje patiekiamas maistas bus 75% veganiškas ir 25% vegetariškas. Spausdintos medžiagos nebus – visa informacija bus skelbiama renginio svetainėje, kur dalyviai taip pat galės apskaičiuoti savo kelionės išmetamą anglies dvideginio kiekį ir ieškoti ekologiškesnių alternatyvų.

Kaip sako Aleksandra: „Nebus nei dovanų, nei fizinio sveikinimo paketo: tai, ką mes dovanojame, yra patirtis! Tikimasi, kad visoje URBACT programoje bus sudarytos sąlygos rengti daugiau anglies dvideginio atžvilgiu neutralių renginių“.

„Kita vertus, negalime ignoruoti konteksto, kuriame pradedame registraciją į festivalį. Tikimės jį padaryti šventiškesniu, laimingesniu, popandeminiu laiku. Dabar, kaip URBACT bendruomenė ir individualiai, teikiame savo paramą Ukrainos miestams ir jų žmonėms, ir toliau dirbame dėl geresnių miestų ir Europos bendradarbiavimo. Manome, kad tais sunkiais laikais tai dar svarbiau“

Registracija į 2022 m. URBACT miestų festivalį vyks iki balandžio 11 d. 12:00 CET.

 

Sekite grotažymę #URBACTfest Twitter tinkle.

Taip pat apsilankykite festivalio svetainėje ir žiūrėkite tiesiogiai transliuojamas svarbiausias sesijas, gaukite patarimų, kaip sumažinti anglies pėdsaką ir dar daug daugiau!