NABÓR DO PROJEKTÓW PILOTAŻOWYCH: Mechanizm Transferu UIA
Edited on
26 January 2021Metoda URBACT włącza się w proces transferu dobrych praktyk ze zrealizowanych projektów w programie Urban Innovative Actions! Posłuży do lepszego zrozumienia projektów, dostosowania do warunków krajowych i przygotowania do adaptacji innowacyjnego rozwiązania UIA!
Czego można się spodziewać?
W oparciu o sukces modelu Sieci Transferu URBACT, URBACT i Urban Innovative Actions (UIA) opracowały pilotażowy mechanizm transferu zrealizowanych w ramach UIA projektów. W ramach pilotażu powstaną maksymalnie cztery sieci, których celem będzie adaptacja innowacyjnych projektów UIA i opracowanie planu inwestycyjnego pozwalającego na ich wdrożenie. Każda sieć będzie składać się z 4 partnerów, w tym miasta wiodącego UIA.
Projekt będzie okazją do wspólnej wyprawy oraz odkrywania i dzielenia się praktycznymi doświadczeniami, która wzmocni pozycję interesariuszy i zmieni sposób funkcjonowania miasta, a także będzie miała szanse rzeczywiście oddziaływać na poziom lokalny. Wszystko to odbywa się przy użyciu sprawdzonej metody wymiany i uczenia się URBACT z wykorzystaniem narzędzi dostosowanymi do Państwa potrzeb i przy wsparciu ekspertów i pozostałych partnerów sieci.
Jak aplikować?
- Prosimy się dokładnie zapoznać się z Zakresem Wymagań (Terms of Reference) oraz Przewodnikiem dla wnioskodawców (Guide for Applicants) i wszystkimi innymi dokumentami, które można znaleźć w sekcji Przydatne dokumenty poniżej.
- PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZARYSAMI PROJEKTÓW UIA NA PLATFORMIE PROJEKTOWEJ MARKETPLACE, WYBRAĆ TE, KTÓRYMI JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI I NAWIĄZAĆ KONTAKT Z PARTNEREM WIODĄCYM (MIASTEM REALIZUJĄCYM PROJEKT).
Na przykład:
- Mediolan szuka partnera z Polski w projekcie dot. edukacji, innowacyjności i przedsiębiorczości w dziedzinie rolnictwa miejskiego (patrz: Marketplace)
- Miasto Coventry szuka partnera do projektu (patrz: Marketplace)
- Barcelona szuka obecnie miasta z Polski (w Marketplace jest na ostatnim miejscu).
Z kim się skontaktować?
Wszystkie pytania związane z naborem na sieci Mechanizmu Transferu UIA należy kierować na adres: uiatm@urbact.eu.
Przydatne dokumenty:
- Zakres wymagań i obowiązków - Zaproszenie do utworzenia maksymalnie czterech sieci Mechanizmu Transferowego UIA
- Przewodnik po sieciach mechanizmów transferu UIA
- Podręcznik programu URBACT III
- Program operacyjny URBACT III
Inne materiały (dostępne pod koniec grudnia 2020 r.)
Kilka innych dokumentów będzie dostępnych pod koniec grudnia 2020 r. Posłużą jako pomoc przy przygotowaniu formularza zgłoszeniowego on-line:
- Szablon formularza wniosku do przygotowawczego wypełnienia
- Plik Excel do sporządzenia budżetu projektu
- Aneksy do Zakresu wymagań projektowych w wersji Word
Termin składania zgłoszeń drogą elektroniczną upływa z dniem 1 lutego 2021 r. o godz. 15.00 CET.
Krajowym Punktem Kontaktowym otrzymuje propozycje współpracy w tym projekcie ze strony miast europejskich.
Jeżeli jesteście Pańśtwo zainteresowani, prosimy o kontakt na adres mailowy koordynatora Krajowego Punktu aldo.vargas(at)zmp.poznan.pl
Możecie też państwo wyszukiwać partnerów miejskich z innych krajów UE. Służymy pomocą w tym zakresie.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa propozycje projektów, które pozwolą nam kontynuować wprowadzanie zmian na rzecz lepszych miast europejskich!
Submitted by valdo on