You are here

Izsludināts URBACT programmas pēdējais projektu konkurss – aicinām pašvaldības meklēt partnerpilsētas un iesniegt projektu pieteikumus!

Edited on

11 January 2019
Read time: 3 minutes

10.janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās notika URBACT Nacionālā kontaktpunkta Latvijā organizēts seminārs pašvaldībām par aktuālo URBACT programmas projektu konkursu un pilsētu attīstības aktualitātēm, pulcējot vairāk kā 40 interesentus.

 

Visa informācija par aktuālo URBACT programmas projektu konkursu (angļu valodā) ir pieejama ŠEIT. Projektu pieteikumus var iesniegt līdz 2019.gada 17.aprīlim.

 

 

Semināru atklāja Latvijas pārstāve URBACT programmas Uzraudzības komitejā Jūlija Jakovļeva.  Ar aktuālā URBACT programmas konkursa nosacījumiem klātesošos iepazīstināja URBACT Nacionālā kontaktpunkta koordinatore Latvijā Laura Cunska-Āboma.  

 

Tāpat Laura Cunska-Āboma atzīmēja, ka programma piedāvā plašu tēmu klāstu, kā izglītības infrastruktūras attīstība, zema oglekļa ekonomika, un daudzas citas, kurās pašvaldības var veidot projektu. Šī konkursa ietvaros lielāks uzsvars tiks likts uz ‘jaunpienācējiem’ URBACT programmā, kā arī tiem vadošajiem partneriem, kas šo lomu uzņemsies pirmo reizi. 

 

Šī ir beidzamā iespēja pieteikties URBACT projektu konkursam šajā plānošanas periodā, un pašvaldības ir aicinātas izvērtēt un izmantot šo iespēju.

 

       

 

URBACT projektu partneri Latvijā dalījās ar savu pieredzi un arī ieteikumiem projektu īstenošanā. Par projekta aktualitātēm un pieredzi AGRI-URBAN projektā dalījās Anita Škutāne no Jelgavas novada pašvaldības. Savukārt par TechTown projektu, digitālo ekonomiku un digitālajām industrijām stāstīja Evija Taurene, Cēsu novada pašvaldības pārstāve.

 

        

 

Turpinot diskusiju par pilsētu attīstību plašākā kontakstā, Jevgēnija Butņicka, Reģionālās politikas departamenta pārstāve no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pastāstīja par aktualitātēm reģionālajā politikā Latvijā. Viņa ieteica izmantot URBACT iespējas pašvaldību attīstības stratēģiju izstrādei un pilnveidošanai.

 

 

Savukārt, Zane Bondare no Eiropas Savienības programmas „Urban Innovative actions” (UIA) sekretariāta (Lille, Francija) iepazīstināja ar UIA programmas iespējām pašvaldībām. Viņa aicināja sekot Valmieras un Ventspils piemēram – tās ir pirmās pilsētas no Baltijas, kuras jau piesaistīja teju 5 miljonus eiro lai testētu un ieviestu inovatīvus risinājumus kvalificēta darbaspēka piesaistes un darbinieku pārkvalifikācijas, IKT stratēģijas pilnveides un investīciju piesaistes, kā arī jaunu eksperimentālu izglītības tehnoloģiju un metožu jautājumos.

 

           

 

 

Papildus informācija par URBACT programmu ir pieejama http://urbact.eu/ un http://urbact.eu/urbact-latvija, savukārt par Urban Innovative Actions programmu https://www.uia-initiative.eu/en