You are here

Latvijas pašvaldības piedalās septiņos URBACT plānošanas tīklu projektos

Edited on

07 June 2016
Read time: 2 minutes

2016.gada 3.maijā URBACT programmas Uzraudzības komiteja apstiprināja 20 plānošanas tīklus projektu otrās fāzes īstenošanai. Septiņos no tiem piedalās Latvijas pašvaldības.

Map of Change

Pirmajā fāzē katrā sadarbības tīklā partnerpilsētas veica situācijas izpēti, un precizēja projekta nosacījumus. Pašlaik tiek uzsākta projektu otrā fāze, kur iesaistītās pilsētas kopīgi izstrādās darbības plānus izvēlētā jautājuma risināšanai.

Šajos 20 projektos piedalīsies 216 partneri, pamatā pilsētu pašvaldības, bet arī dažas universitātes un citas pašvaldību organizācijas. Projekti strādās ar dažādiem pilsētām aktuāliem jautājumiem – no migrantu integrēšanas līdz urbānai lauksaimniecībai un ilgtspējīgai mobilitātei.

Sadarbības tīklu partneri strādās līdz 2018.gada jūnijam, veidojot savus integrētos darbības plānus. Atbilstoši URBACT metodēm plāna izstrādē jāiesaista visas ieinteresētās puses, kā arī jāņem vērā risināmā jautājuma sociālie, ekonomiskie un vides aspekti.

Apstiprinātie URBACT tīkli dos ieguldījumu arī nesen apstiprinātās Eiropas Savienības pilsētvides attīstības programmas īstenošanā (Amsterdamas pakts), tai skaitā jau notiekošajās pilsētu partnerībās mājokļu, nabadzības, migrācijas un gaisa kvalitātes jomās.

Partneri no Latvijas piedalās septiņos URBACT plānošanas tīklos:

Projekts

Īss apraksts

Galvenais partneris/Latvijas partneris

AGRI-URBAN

 

http://urbact.eu/agri-urban

Pārtikas ražošana mazajās un vidējās pilsētās kā iespēja uzlabot nodarbinātību un mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, izmantojot lauku/pilsētu sasaisti.

Baena (Spānija)

 

Jelgavas novads

Arrival Cities

 

http://urbact.eu/arrival-cities

Migrācijas modeļu un ātru iedzīvotāju struktūras izmaiņu vadība. Mijiedarbība starp indivīdiem un sociālajām grupām saistībā ar migrāciju un integrāciju.

Amadora (Portugāle)

 

Rīga

Change!

 

http://urbact.eu/change

Uz sadarbību balstīta sabiedrisko pakalpojumu modeļa izveide atbilstoši iedzīvotāju un citu iesaistīto pušu augošām prasībām, sociālu izaicinājumu un samazināta budžeta apstākļos.

Eindhovena (Nīderlande)

 

Rīgas plānošanas reģions

 

Gen-Y City

 

http://urbact.eu/gen-y-city

Atbalsts radošiem un inovatīviem uzņēmējiem, kas pārstāv Y paaudzi, veidojot sadarbības modeli starp zinātniskajām institūcijām, pašvaldību un biznesu.

Poznaņa (Polija)

 

Daugavpils

 

REFILL

 

http://urbact.eu/Refill.

Neizmantoto ēku/platību īslaicīgas izmantošanas iespēju izpēte, ņemot vērā ilgtermiņa ietekmi un veidu, kā tas parādās pašvaldību plānošanas un lēmumu pieņemšanas procesos.

Ģente (Beļģija)

 

Rīga

 

TechTown

 

http://urbact.eu/tech.town

Izpēte kā mazās un vidējās pilsētas var maksimāli izmantot digitālās ekonomikas potenciālu darba vietu radīšanai un kā panākt, lai uzņēmumiem būtu pieejamas nepieciešamās digitālās prasmes.

Barnslija (Lielbritānija)

 

Cēsis

 

Vital Cities

 

http://urbact.eu/vital-cities

Inovatīvu pilsētas dizaina un plānošanas risinājumu izmantošana sociālās atstumtības mazināšanai. Inovatīvas pilsētas sporta aktivitātes, ekipējums un labāka pakalpojumu plānošana.

Loule (Portugāle)

 

Liepāja

Informācija par pārējiem projektiem pieejama šeit http://urbact.eu/urbact-action-planning-networks-kick-start-their-2nd-phase (angļu valodā).

Themes homepage sticky: