You are here

AKTUALNE PROPOZYCJE DO DRUGIEJ EDYCJI SIECI TRANSFERU

Edited on

23 March 2021
Read time: 3 minutes

Sieci Transferu URBACT cieszyły się sporym sukcesem (zapraszamy do zapoznania się z raportem). 
Obecnie został otwarty nabór na drugą edycję Sieci Transferu.

Nie wszystkie sieci projektowe, które działały w pierwszej edycji zgłoszą ponownie chęć działania w ramach Sieci Transferu i przekazania swoich Dobrych Praktyk innym miastom europejskim. Ostatecznie może powstać 7 Sieci transferu. Trwać mają 18 miesięcy (krócej niż poprzednia edycja) a liczba partnerów będzie ograniczona do 5-iu, wliczając w to Partnera Wiodącego. 
Miasta chcące skorzystać z możliwości udziału w nowych Sieciach Transferu zapraszamy do zapoznania się z dokumentami projektowymi oraz innymi ważnymi informacjami, w tym listą zakończonych projektów zamieszczoną w artykule o naborze
Poniżej zamieszczona jest skrócona w opisie lista tych projektów, z zaznaczeniem tych, które zapraszają polskie miasta do dołączenia do nich. Zachęcamy do szybkiej odpowiedzi, bo termin naboru jest bardzo krótki! 

Pozostałe sieci jeszcze nie potwierdziły chęci rozpoczęcia działań lub jeszcze nie skontaktowały się z naszym zespołem. Lista będzie uaktualniana codziennie do zakończenia naboru. 

DNIA 26.03.2021  Krajowy Punkt URBACT organizuje krótką sesję informacyjną dotyczącą tego naboru. 

Spotkanie jest otwarte i dostępne w tym miejscu

Zapraszamy do kontaktu! 

SIECI TRANSFERU URBACT, DRUGA EDYCJA 2021 – 2022

SIEĆ
 

LIDER SIECI

SKRÓTOWY OPIS PROJEKTU

Szuka partnera

ALT/BAU

 

Chemnitz (DE)

 

Sieć Transferu ALT / BAU koncentruje się na alternatywnych strategiach dla centralnych i historycznych dzielnic europejskich miast, które podejmują się rewitalizacji niewykorzystanych i niszczejących kamienic, będących ofiarami zmian demograficznych, gospodarczych i społecznych.

Szuka polskiego partnera

BLUACT

 

Piraeus (EL)

Miasto Piraeus uruchomiło Inicjatywę BlueGrowth, innowacyjny konkurs dla niebieskiej gospodarki, celem wzmocnienia tradycyjnych działań gospodarczych związanych z sektorem morskim z innowacyjnymi pomysłami biznesowymi.

Szuka polskiego partnera

 

RU:RBAN

Rzym (IT)

Dobrą Praktyką Rzymu jest "Model zarządzania ogrodami miejskimi w Rzymie": budowanie umiejętności w zakresie organizowania ogrodów miejskich, inspirowanie i szkolenie osób do zarządzania ogrodami miejskimi (Gardenisers) oraz zarządzanie ogrodami miejskimi i związane z nimi regulacje.

Szuka polskiego partnera

 

RUMOURLESS CITIES

Amadora (PT)

Sieć koncentruje się na przeniesieniu dobrej praktyki ustanowionej przez miasto Amadora, będącej odpowiedzią na potrzebę wszystkich jej partnerów, która odnosi się do przeciwdziałania rosnącym, negatywnym postawom wobec różnych grup społecznych. Przeniesienie dobrej wiedzy opracowanej przez miasto Amadora stanowi odpowiedź na to kluczowe wyzwanie polityczne.

Szuka polskiego partnera

 

Tech Revolution

Barnsley (Zjednoczone Królestwo)

Tech Revolution przenosi Dobrą Praktykę Enterprising Barnsley, bazując na doświadczeniach z Digital Media Center, programach wsparcia dla biznesu i powiązanych działaniach typu spin off. Poprzez ułatwienie zdobywania wiedzy związanej z tworzeniem miejsc pracy i zakładaniem przedsiębiorstw we wszystkich sektorach i branżach, chcemy łączyć partnerów z UE w celu dzielenia się pomysłami i praktykami oraz porównywania się z innymi miastami UE, tak aby udostępniać dalej informacje o rozwoju "ekosystemu" potrzebnego do wspierania rozwoju cyfrowego i transformacji gospodarki.

Szuka polskiego partnera

 

Playful Paradigm

Udine (IT)

Celem projektu jest przeniesienie opartego o grywalizację "paradygmatu zabawy", będącego innowacyjną koncepcją promowania integracji społecznej, zdrowego stylu życia i świadomości energetycznej, mediacji międzypokoleniowej i kulturowej, tworzenia miejsc i dobrobytu gospodarczego.

Szuka polskiego partnera

 

Re-grow City

 

Altena (DE)

Re-grow City koncentruje się na rozwoju interwencji, które opierają się na lokalnych możliwościach zatrzymania i odwrócenia długoterminowego kryzysu społecznego, gospodarczego i środowiskowego. Sieć ta będzie wspierać swoich partnerów przy ożywianiu usług publicznych i gospodarki, regeneracji tkanki miejskiej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w kontekście długoterminowego kryzysu.

Szuka polskiego partnera

Poniższe sieci jeszcze nie potwierdziły rozpoczęcia prac

BeePathNet

Ljubljana (SI)

Idea dobrej praktyki BEE PATH jest bardzo prosta - pszczoły są najlepszym wyznacznikiem zdrowego środowiska! Projekt BeePathNet odnosi się do, powiązanych z pszczelarstwem, miejskich problemów dotyczących środowiska, różnorodności biologicznej i samowystarczalności żywieniowej.

 

C-Change

Manchester (UK)

Cel: Transfer dokonań Manchester Arts and Sustainability Team (MAST) na rzecz wsparcia miast w mobilizacji sektora kultury i sztuki do podejmowania lokalnie działań dotyczących zmian klimatycznych.

 

ON BOARD

Viladecans (ES)

Samorządy lokalne wykorzystują i rozwijają innowacje edukacyjne. ON BOARD ma na celu pomóc samorządom lokalnym w budowaniu nowych partnerstw skupionych na współtworzeniu polityk edukacyjnych, umożliwieniu młodszym osobom zdobycie umiejętności niezbędnych do tego, aby stać się aktywnymi i zaangażowanymi obywatelami, zdolnymi stawić czoła wyzwaniom społeczeństwa przyszłości.

 

Volunteering Cities

Athienou (CY)

Sieć Transferu wesprze wolontariat dla radzenia sobie z wykluczeniem społecznym i ubóstwem lokalnej społeczności, nadając mu większe uprawnienia. Sieć ma na celu ustrukturyzowanie działalności wolontaryjnej, wspierając podejście oddolne, tak aby wolontariusze mogli decydować o działaniach i nimi kierować.

 

CIVIC eSTATE

Neapol (IT)

Celem sieci jest adaptacja i przeniesienie Dobrej Praktyki Miasta Neapolu Lost & Found. Sieć ma na celu zagwarantowanie zbiorowego korzystania z kluczowych zasobów miejskich i zarządzania nimi, rozumiejąc je jako miejskie dobra wspólne. Takie publiczno-społeczne podejście do zarządzania zapewni sprawiedliwy i otwarty dostęp, partycypacyjną decyzyjność, trwałość i zachowanie ich dla przyszłych pokoleń.

 

Come In!

Újbuda (HU)

Wspólnym wyzwaniem rozwojowym miast partnerów Sieci Transferu Come in! jest mobilizowanie obywateli, wzmacnianie postaw obywatelskich i angażowanie w sprawy miejskie poprzez podnoszenie ich świadomości w zakresie wartości dziedzictwa architektoniczno-budowlanego i zmniejszenia izolacji społecznej.

 

Com.unity.lab

Lizbona (PT)

Strategia rozwoju lokalnego dla obszarów interwencji priorytetowej opiera się na współrządzeniu i oddolnej perspektywie partycypacyjnej, zapewniającej horyzontalne i oparte na współpracy podejście lokalne, mające na celu złagodzenie wykluczenia społecznego, gospodarczego, środowiskowego i miejskiego.

 

ONSTAGE

L'Hospitalet de Llobregat (ES),

W przeciwieństwie do tradycyjnych szkół muzycznych,szkoły w tym projekcie daje równe szanse wszystkim mieszkańcom miasta w dostępie do kursów muzycznych, współpracuje ze szkołami podstawowymi i tworzy przestrzeń do wzmacniania spójności społecznej. Zajmuje się lokalnymi problemami, takimi jak wykluczenie, bezrobocie wśród młodzieży i przedwczesne przerywanie edukacji szkolnej.

 

Welcoming International Talent

Groningen (NL)

Szkolnictwo wyższe i gospodarka oparta na wiedzy stały się polem globalnej konkurencji o talenty. Dobra Praktyka miasta Groningen, polega na prowadzeniu przyjaznej polityki rozwojowej miasta dla studentów i wykwalifikowanych pracowników z zagranicy.

 

Innovato-R

Torino (IT)

Projekt Innovato-R jest konkursem otwartym skierowanym do pracowników urzędu miasta, mającym na celu rozwój innowacyjnych projektów związanych z poprawą efektywności administracji, zmniejszeniem ilości odpadów i / lub oszczędzaniem zasobów.

 

ACTive NGOs

Ryga (LV),

Dom Organizacji Pozarządowych w Rydze ma na celu wsparcie tych organizacji i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat spraw lokalnych i udziału w działaniach związanych z komunikacją miejską. Promuje integrację społeczną, aktywne włączenie społeczne i partycypację obywatelską.

 

Bio-Canteens

Mouans-Sartoux (FR)

Poprzez stworzenie stołówek serwujących w 100% organiczne posiłki bez wzrostu kosztów poprzez ograniczenie marnotrawstwa żywności o 80% i wprowadzenie suplementacji białkami roślinnymi. Good BioCanteens Dobra Praktyka miasta Mouans-Sartoux umożliwiła przeniesienie podaży żywności, ożywienie lokalnego rolnictwa i edukację dzieci i rodzin w zakresie zrównoważonej żywności.

 

Re-grow City

Altena (DE)

Re-grow City koncentruje się na rozwoju interwencji, które opierają się na lokalnych możliwościach zatrzymania i odwrócenia długoterminowego kryzysu społecznego, gospodarczego i środowiskowego. Sieć ta będzie wspierać swoich partnerów przy ożywianiu usług publicznych i gospodarki, regeneracji tkanki miejskiej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w kontekście długoterminowego kryzysu.

 

Poniższe sieci raczej nie rozpoczną działanie
Tropa VerdeSantiago de Compostela (ES)Sieć prawdopodobnie nie wystartuje 

CARD4ALL

Gijon (ES)

Sieć prawdopodobnie nie wystartuje